Ranking aminokwasów BCAA

Preparatów aminokwasowych jest na rynku bez liku, co “gorsza” są one niezwykle zróżnicowane, a to sprawia, że sięgnięcie po pierwszy lepszy środek jest wysoce niewskazane. Wskazane jest za to – odpowiednio się w tej bogatej ofercie rozeznać, zorientować, który lub które preparaty okażą się być dla nas najlepszymi aminokwasami.

Tu z pomocą niewątpliwie przychodzą popularny rankingi, jak na przykład ten poniżej, którego niewątpliwą zaletą jest to, iż powstał w drodze niezwykle starannej i surowej w ocenie selekcji. Stąd zawarte zostały w nim zaledwie trzy produkty, ale za to stanowiące Mont Everest jakości obecnie dostępnych na rynku preparatów aminokwasowych.

Zanim jednak do nich przejdziemy, jeszcze kilka słów na temat tego, czym są aminokwasy, jak również BCAA, a więc jedna z ich sztandarowych odmian.

Aminokwasy

Są związkami chemicznymi, które organizm zdolny jest wytworzyć samodzielnie, ale i takimi, z którymi w pojedynkę już sobie nie poradzi. A dlaczego ich produkcja jest tak ważna? Ponieważ aminokwasy spełniają w organizmie szereg bardzo istotnych funkcji, jak np. zwiększanie anabolizmu czy zmniejszanie katabolizmu, a więc najistotniejszych procesów, jakie mogą zachodzić w organizmie osób czynnie uprawiających aktywność fizyczną.

BCAA

BCAA to inaczej aminokwasy rozgałęzione. Odgrywają one ważną rolę w procesie budowania masy mięśniowej, redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej czy poprawie wytrzymałości organizmu. Odnotowano również ich znaczący wpływ na procesy regeneracyjne, w przypadku osób zarówno uprawiających sporty siłowe, jak i wytrzymałościowe.

quarterback-558057_1920

Ranking najlepszych aminokwasów – BCAA ranking

1) BCAA Powder http://www.muscle-zone.pl/bcaa-w-proszku/bcaa-powder-500-g

BCCA Powder, czyli najwyższej jakości aminokwasy rozgałęzione, które niezwykle skutecznie ograniczają rozpad białek, mało tego – wspierają ich odbudowę. Ponadto, pomaga on regulować gospodarkę tłuszczowo-węglowodanową, a także chronić mięśnie przed powstawaniem procesów katabolicznych, jednocześnie zwiększając ich siłę oraz przyspieszając ich regenerację.

2) Purple Wrath http://www.muscle-zone.pl/eaa-essential-amino-acids/purple-wraath-1108g

Purple Wrath to miks aminkowasów EAA, tzw. niezbędnych, BCAA oraz związków, których głównym zadaniem jest zwiększyć siłę oraz wytrzymałość naszego organizmu. Podobnie jak jego wyżej oceniony konkurent, potrafi przyspieszyć regenarację mięśni, a także zwiększyć ich masę.

3) BCAA G-FORCE  http://www.muscle-zone.pl/bcaa-glutamina/bcaa-g-force-600g

BCAA G-FORCE to udoskonalona receptura miksu najważniejszych aminokwasów wysiłkowych. Jest on preparatem wyjątkowym w swoim rodzaju, ponieważ łączy w sobie zalety suplementacji aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) i L-Glutaminy. Co również stanowi o jego zalecie – dostępny jest w kapsułkach typu “king size”.

Back to Top