Najlepsze węglowodany

Węglowodany to substancje odżywcze, które odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie każdego człowieka, a zwłaszcza sportowca. Niedobór węglowodanów u sportowca prowadzi do katabolizmu, czyli procesu, który jest zdecydowanie niepożądany. W celu uniknięcie groźnych niedoborów sportowcy stosują odżywki węglowodanowe. W sprzedaży dostępnych jest wiele takich produktów, dlatego warto wiedzieć, które zasługują na szczególną uwagę.

Bardzo duże korzyści można osiągnąć, stosując odżywki węglowodanowe typu carbo. Warto wyjaśnić, że są to mieszanki węglowodanów o różnym tempie wchłaniana. Dzięki stosowaniu takich produktów można pozwolić sobie na dłuższe treningi. Bardzo dobrym preparatem węglowodanowym typu carbo jest CarboMax Energy Power, wyprodukowany przez firmę Actvlab. Kolejną grupą preparatów węglowodanowych są odżywki z dekstrozą. To cukier, który wyróżnia się przede wszystkim ze względu na bardzo szybką wchłanialność. Takie produkty warto stosować głównie po zakończeniu intensywnego treningu. Osobom zainteresowanym taką odżywką warto polecić Dexter Juice firmy Olimp. Bardzo skuteczne są również izotoniki, czyli suplementy będące połączeniem wody, elektrolitów i węglowodanów. Izotoniki warto stosować głównie w przypadku długich i intensywnych treningów. Jednym z polecanych izotoników jest HOT firmy Activelab.

Osobom zainteresowanym suplementacją węglowodanów warto zalecić staranny dobór produktów. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim długość i intensywność treningów oraz stosowaną dietę.

Back to Top