Odżywki na masę

Rozbudowa masy mięśniowej to cel wielu sportowców, a przede wszystkim kulturystów. Istnieje wiele preparatów ułatwiających osiągnięcie tego rezultaty. Wśród nich znajdują się takie, które zdaniem sportowców są najbardziej skuteczne.

Odżywką na masę, która zyskała najlepszą ocenę jest Hard Mass, wyprodukowana przez firmę Trec. To preparat, którego stosowanie zaleca się przede wszystkim osobom o wolnej przemianie materii. Zawiera optymalną dawkę wartościowych białek zwierzęcych, a także węglowodanów złożonych. Dodatkowo producent sięgnął po L-Glutaminę i HMB. Składniki te ochraniają tkankę mięśniową przed degradacją, a jednocześnie wspomagają jej wzrost. Drugą bardzo dobrą odżywką na masę jest Gain Bolic 6000 firmy Olimp. W składzie tego preparatu znajduje się kazeina micelarna, jak również ultrafiltrowane białko serwatkowe i jajeczne. Do produkcji wykorzystano również kreatynę, taurynę, dekstrozę, witaminy i minerały. Bardzo dużą popularność zyskała także odżywka MHP- Up Your Mass. Znajdują się w niej węglowodany i białka, a dodatkowo zdrowe tłuszcze. Preparat wykazuje wysoką skuteczność we wspomaganiu budowy masy mięśniowej, a oprócz tego zwiększa siłę i przyśpiesza regenerację.

swimming-78112_1280

Warto pamiętać o tym, że skuteczność tego typu preparatów uzależniona jest nie tylko od jakości produktu, ale i od doboru właściwej dla siebie odżywki. W trakcie poszukiwań odpowiedniego preparatu pod uwagę należy wziąć między innymi tempo przemiany materii. Istotne znaczenie odgrywa też prawidłowe stosowanie odżywki.

Back to Top